Ben Yelkovan / O Akrep

Şu anda saat kaç?

Önemi yok bunun. Şu anın, öncesinden farkı olmadığı gibi, sonrasının da bu andan bir farkı olmayacak, biliyorum. Çünkü dünyanın dönmesi; zamanın akması; gündüzün geceye; gecenin gündüze dönüşmesi, göz kapaklarımı ilgilendirmiyor. Ruhum, uzun bir yolculuğa çıkmış sahibini yarı yolda bırakan emektar bir araba gibi; yol ortasında... Ama hayat devam ediyor... Hayat mı ileriye gidiyor, yoksa ben mi geriye yol alıyorum? Bilmiyorum... Sadece her an, onunla aramda ki mesafeyi biraz daha artırıyor.

Şu anda tutkuyla sevişen akrep ve yelkovan, birazdan ayrılacaklar. Ağlamadan üstelik. Çünkü her ayrılık, bir sonraki birleşmeye uzanan yeni bir yol. Her birlikteliğin sonu ayrılık ve her ayrılık yeni bir birliktelik arifesi. 

Bunun farkındalar. Bunun adil olduğunu mu düşünüyorlar? Aşka kattıkları bir heyecan mı bu? Ellerinden bir şey gelmiyor belki de? Sorgulamıyorlar. Düşünmüyorlar. Tek bir dilekleri var. Ve tek bir de korkuları. Yelkovan, yeni bir kavuşma anı için akrebin peşine takıldığında ya zaman durursa?

Şu anda saat kaç? Önemi yok bunun. Hayat mı ileriye gidiyor, yoksa ben mi geriye yol alıyorum? Bilmiyorum. Sadece ardından bakıyorum öylece ve her an onunla aramda ki mesafe biraz daha artıyor.

Ben yelkovan, o akrep...
Ve zaman durduğunda onunla aramda ki mesafenin durumu işte; sözün özü...
Tek dileğim ve tek korkum...3 yorum: Yorum Var!

 1. Çölde çıkan rüzgarın hızı gibi tozu dumana katarak geçiyor hayat ve yüzümüze gözümüze çarpan kum taneleri bize diyor ki " al işte sen yaşıyorsun ve hayattasın zaman akıp gidiyor, hadi ilerle bakalım bu rüzgarda." Sen de yürüyüp gidiyorsun öyle. Saat üç olmuş ya da beş ne fark eder ki ...


  NOT : Başlattığın bu proje tüm emek verenler adına hayırlı olsun Erdican :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle saatin kaç olduğu, akrebin nerde durduğu yelkovanın ne işle meşgul olduğu falan pek mühim şeyler değil... Fark etmiyor.

   Teşekkürler ;)

   Sil
 2. Zamanı durduramıyoruz işte. Dursa da çözüm olmayacak biliyoruz...

  YanıtlaSil