Şubat Ayı Etkinlik Önerileri

Çocuğunuz ile okullar açılmadan yapabileceğiniz güzel bir etkinlik önerimiz var sizler için;


Karne Tatilinde
Sömestr Karnavalı
Jurassic Land’de

Dünyanın önde gelen kuruluşlarınca “dünyanın en iyileri” listelerinde sıralanarak karnesi taçlandırılan Jurassic Land, karne tatili boyunca macerasever dostlarını dev parka davet ediyor. 

Karnaval tadında etkinlikler ve eğlencenin park deneyimine eşlik edeceği sömestr tatilinde Jurassic Land, müze ve park rehberleri, animatörleri, sanatçıları, bilim ve sanat atölye ekibi ile küçük- büyük tüm ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca, ara tatil boyunca yetişkinler de, çocuk bileti ile dev maceraya ortak olabiliyor.

CNN International, National Geographics, Independent dahil çeşitli uluslar arası otoritelerce Dünyanın En İyilerilistelerinde seçkin yerini alan ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak belgelenen Jurassic Land, küçük büyük herkese dinozorların Forum İstanbul’daki gizlenmiş habitatında macera dolu bir deneyim vaat ediyor. Uluslararası alanda başarılı bir tasarımcıdan destek alınan, senaryosu özgün, mimari açıdan yerli ve yabancı ögeleri harmanlayan özelliği ile farklılaşan Jurassic Land, Avrupa'nın sayılı temalı parkları arasında gösterilmektedir. 

Tesis, uzun soluklu bir tasarım süreci ile onu izleyen multi-disipliner bir inşa döneminin ardından bir kültür ve eğlence projesi olarak Eylül 2011'de İstanbul Bayrampaşa'da hayata geçirildi. Açıldığı günden bu yana yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi ağırlayan tesis, zaman içinde ünitelerini zenginleştirerek Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde 10 bin metrekare alanda bugünkü konseptine kavuştu. Tasarımı, Universal Studios da dahil uluslararası pek çok tema parkın dizaynında deneyimli Nicholas Koenig ve ekibi tarafından yapılan park; Türk mimar, mühendis ve sanatçılarının dokunuşlarıyla da nihai özgün kimliğini kazandı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı bir "Edutainment" projesi olan, bir yandan eğlendirirken bir yandan da eğiten Jurassic Land, tema park, müze ve lazer arenasına ek olarak Forum İstanbul'un bağımsız bir kanadında yeşillendirilmiş teras, bahçe ve tematik kapalı mekanları olan 1200 metrekarelik yeme-içme alanları ile her yaştan ziyaretçinin keyifli birkaç saat geçireceği bir yaşam alanıdır. 

Jurassic Land'in bölümleri şunlardır:

* Dinozor müzesi ve iç mağara (Kazı alanı)
* Kontrol Kulesi
* Hangar
* Juracopter (4 boyut-6 efektli sinema)
* Bilim Merkezi
* Kuluçka Ünitesi
* Yenidoğan Bölümü
* Veteriner Bölümü
* Uysal (otçul dinozorlar)
* Vahşi (etçil) dinozorlar
* Tematik Ürünler Mağazası
* Özel Etkinlik Alanları
* Tematik Yeme-İçme Üniteleri (Turizm İşletme belgeli Tesis- Jura Cafe) 
* DinoLaser – Lazer Arena

Dinozor müzesi gezisi ve kazı atölye çalışmasının ardından, bir senaryo dahilinde, rehberler eşliğinde ziyaretçiler Kontrol Kulesi bölümüne ve Hangar’a alınmaktadır. Dinozorların yaşadığı adaya yolculuğu anlatan Juracopter seyahati, özel yapım ve bakanlık tarafından tescilli kısa bir animasyon filmini (Voyage to Jurassic Land - Jurassic Land'e Yolculuk) de içermektedir. Seyahatin ardından ziyaretçiler toplam 5 üniteli ve 2 kattan oluşan Bilim Merkezi'ni gezerek kuluçkadan başlayarak dinozorların yaşamına tanıklık etmektedir. Tesis genelindeki anlatım formatı, ziyaretçilerin yaş grubu ve ilgi alanlarına göre basitten karmaşığa doğru gidebilmektedir. Son olarak, dev ve hareketli dinozorların sahne aldığı 14metre tavanlı dev etkinlik alanında, oyun parkı, atölye masaları, etkinlik alanları yer almaktadır.

Bu Ay Tiyatroya Gidilir: Şahane ZüğürtlerGidip çok beğendiğim bir oyunu tavsiye etmek istiyorum size şubat ayındada şehir tiyatrolarında oynanan sahneleri var.

Oyunla ilgili detaylı bilgiye bu İstanbul Şehir Tiyatroları resmi sitesinde ulaşabilirsiniz. Biz kısaca konusundan bahsedelim.
Rusya'daki devrimden sonra pek çok Rus asilzadesi batı ülkelerine kaçtı. Ouratieff çifti de bu ailelerden biridir. Çar'a ait yüklüce bir serveti de beraberinde getiren çift bu paraya dokunmaz, çeşitli evlerde hizmetçilik ve uşaklık yaparak hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Ancak bu parada herkesin gözü vardır ve Ouratieff çifti parayı korumak için büyük bir gayret içindedir. Neticede, çok büyük bir servete hükmetmekle beraber yoksul bir hayat yaşayan çiftin başına akılalmaz olaylar gelir. Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen Jacques Deval'in 1933'te yazdığı komedi, eğlenceli iki saat geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. 

Konser Önerim

Siz de benim gibi nostaljiden hoşlanan biriyseniz eğer tam size göre bir önerim var. Yıllara meydan okuyan Selami Şahin, unutulmaz şarkıları ve keyifli sahne şovuyla 10 Şubat'ta Jolly Joker İstanbul sahnesinde sizlerle olacak.

10 Şubat Cuma günü saat 22:00 başlayacak olan etkinliğe katılmak için Jolly Joker İstanbul'da yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Sinema Önerim

Recep İvedik 5

Benim çok tarzım olmasa da Türkiye’de gişe rekorları kırdığını göz ardı edemeyeceğim bir film. 16 Şubat'ta vizyona girecek olan ve Şahan Gökbakar'ın bir kez daha başrolünü üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda yine Togan Gökbakar var. 
Recep İvedik serisinin beşinci filmi olan yapımda Recep bu sefer yanındaki ekiple birlikte yarım kalan önemli bir işi tamamlamak için yollarda...

Karanlığın Elli Tonu

Bütün serisini okuduğum bir film daha önermek istiyorum sizlere fazla erotik olduğu için çokça eleştiriye maruz kalsa da en az Alacakaranlık serisi kadar tutacağına eminim...

Anastasia tutkulu milyoner Christian Grey ile yaşadığı ilişkisini geride bırakmaya çalışmaktadır. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. 10 Şubat'ta vizyona girecek bu filmi de  listenize ekleyebilirsiniz.

Ayrıca her BÖİDOnline sayısında yer alan iki film tavsiyesine de göz atmanızda fayda var.

Mekan


Sosyal medyanın Nusret’le sallandığı şu günlerde bende size enfes bir kahvaltısı olan Steakhause 'ı önereceğim. 

Boğa Kasap Seakhause açılalı uzun zaman olmamasına rağmen epey adını duyurdu. Kahvaltı yerine akşam yemeği tercih ederseniz de Dallas Steak ve istiridye mantarının tadına mutlaka bakmanızı tavsiye ediyorum.
(Adres: Gürsel, İmrahor Cd. No:13, 34400 Kağıthane/İstanbul | Telefon: (0212) 295 11 50)Cansu Yıldız Altın

5. Sayının Tüm Sayfaları

0 kişi mesaj bıraktı:

Yorum Gönder